DonanımFare / MouseFırsatlar

Razer’dan yeni Razer Cobra serisi oyuncu faresi!

0

Razer Chroma RGB ile güçlendirilmiş özelleştirilebilir oyun fareleri içeren yeni Razer Cobra serisini duyurdu.

Razer, yeni oyuncu faresi Razer Cobra ile oyun faresi çıtasını yükseltiyor. Ön planda özelleştirilebilirlik, bağlantı ve en son teknoloji göz önüne alınarak inşa edilen Razer Cobra Pro, oyuncuları özgürlük ve sürükleyicilik ile dolu sürekli değişen bir oyun deneyimine davet ediyor.

“İyi dengelenmiş, sürükleyici oyun deneyimi sunan bir fare için pazarda büyük talep vardı” diyen Razer PC Oyun Bölümü Başkanı Barrie Ooi, “Bu farkındalıktan hareketle yepyeni Cobra serisini yarattık” şeklinde dedi.

Ooi, “Cobra Pro, günümüzde mevcut olan en sürükleyici, zengin özelliklere sahip kablosuz ve simetrik fare olarak rakipsiz duruyor. Topluluğumuzun bu yeni seriyi denemesi için sabırsızlanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Özelleştirmeyi serbest bırakıyor

Temel komutlardan tutun karmaşık makrolara kadar Cobra Pro, oyunculara yeni bir kontrol düzeyi sağlıyor. Fare; 10 özelleştirilebilir kontrol, 5 yerleşik bellek profili ve 11 ayrı ayrı adreslenebilir Chroma RGB bölgesi ile entegre edilmiştir. Bu rakam aynı sınıftaki fareler arasında en fazla bölge sayısıdır ve her biri şık bir simetrik tasarımda yerleştirilmiştir. 

Üstte yedi adet, ikisi yanlarda ve biri altta olmak üzere 10 düğmeyle özenle tasarlanmış olan Cobra Pro, erişilmesi hızlı komutlar için sonsuz olanaklar sunarak erişilebilirliği yeniden tanımlıyor. Bunların ötesinde, Razer’ın Hypershift özelliği esas sihiri ortaya çıkartarak mevcut düğme atamalarının üzerine geçici olarak ikincil bir dizi işlev sağlıyor ve tamamen yeni bir oynanış seviyesini ortaya koyuyor. Razer Synapse aracılığıyla zahmetsizce yapılandırılan beş yerleşik bellek profili, farenin alt kısmındaki tuş ile değiştirilerek farklı oyun senaryolarına göre uyarlanmış sorunsuz profil geçişi sağlar.

Razer Cobra Pro!

Oyun teknolojilerinin zirvesinden yararlanan Cobra Pro, Razer’ın Ödüllü Razer Basilisk V3 Pro’nun Focus Pro 30K Optik Sensörü, Gen-3  Optik Fare Anahtarları ve HyperSpeed gibi üstün özelliklerini alan ve daha fazlasını isteyen oyuncular için Cobra Pro, Razer Mouse Dock Pro (ayrı satılır) veya Razer HyperPolling Kablosuz Dongle ile gerçek 4000 Hz yoklama oranlarına yükseltilmeye hazır.

Cobra Pro yalnızca 77gr ağırlığında ve HyperSpeed Wireless’ta 100 saate kadar oyun oynama (ve Bluetooth’ta 170 saate varan şaşırtıcı bir süre) ile oyuncular artık her yerde, her zaman savaşabilir, inşa edebilir veya strateji geliştirebilir. 

USB Type C Speedflex Kablo, hızlı ve kesintisiz şarj sağlayarak Cobra Pro’yu harekete hazır tutar. Ayrıca Razer Mouse Dock Pro (ayrıca satılır) veya Razer Wireless Charging Puck (ayrı satılır), kablosuz şarj etme özelliklerinin kilidini açmak ve en üst düzeyde rahatlık sağlamak için kullanılabilir.  


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.