DonanımKlavye

Logitech, G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesini tanıttı!

0

Logitech, modern tasarıma sahip G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesini tanıttı. Klavye, Keycontrol teknolojisi sayesinde oyunculara standart bir klavyenin sunduğundan çok daha fazla kişiselleştirme olanağı sunuyor.

Logitech G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesi

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının önde gelen markası Logitech G, modern tasarıma sahip G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesini tanıttı. Düşük profilli klavye G515, 22 mm yüksekliğiyle oldukça ince bir tasarıma sahip. Ayrıca oyunculara standart bir klavyenin sunduğundan çok daha fazla kişiselleştirme olanağı sunuyor.

Logitech Türkiye Kategori & Pazarlama Lideri Cihan Önal, “Düşük profilli tuşlar, daha ince ve kompakt bir tasarım sunarak kullanıcılarımıza rahat bir yazma deneyimi sunuyor. İkonik G915 Oyun Klavyemiz, üst düzey performansı ve premium tasarım özellikleriyle düşük profilli tuşlara sahip bilinen ilk oyun klavyesi olmuştu. Yeni G515’in tasarımıyla sınırları daha da zorladık. G515 ile şık tasarımı korurken, Lightspeed, Lightsync ve Keycontrol gibi en son teknolojik yeniliklerimizi de ürüne dahil ettik.  Böylece oyunculara gelişmiş ve yüksek performanslı bir oyun klavyesi deneyimi vaat ediyoruz.” dedi.

G515 ince ve şık tasarıma sahip

G515 klavyesi, 22 mm yüksekliğiyle oldukça ince ve şık bir tasarıma sahip. Bu düşük profil sayesinde bilek desteğine gerek kalmadan konforlu bir kullanım sunuyor ve uzun oyun anlarını daha keyifli hale getiriyor. Düşük profilli anahtarlarla donatılan G515 klavyede anahtarlar sadece 1.3 mm mesafede harekete geçerken, toplamda ise 3.2 mm hareket mesafesi sunuyor. Bu özellik, geleneksel anahtarlardan daha kısa bir hareket mesafesi anlamına geliyor,  bu durum ise oyuncuların tuşlara daha hızlı basmalarını ve dakika başına daha fazla hareket gerçekleştirmelerini sağlıyor, böylece oyun performanslarını artırıyor. 

Logitech G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesi

Pürüzsüz ve sessiz deneyim

G515 klavye, ses yalıtım köpüğü katmanı, önceden yağlanmış anahtarlar, entegre sabitleyiciler ve premium PBT tuş başlıkları ile donatıldı. Bu özellikler, yazma ve oyun deneyimini daha pürüzsüz hale getiriyor. Ses yalıtım köpüğü, tuşlara basıldığında çıkan sesi minimuma indiriyor, önceden yağlanmış anahtarlar ise daha az sürtünme ile daha pürüzsüz bir yazma deneyimi sunuyor. Entegre sabitleyiciler, tuşların daha stabil ve düzgün çalışmasını sağlarken, premium PBT tuş başlıkları dayanıklılık ve uzun ömür sağlıyor. Bu donanım özellikleri sayesinde G515, oyunculara daha rafine ve konforlu bir klavye deneyimi sunuyor.

Keycontrol ile benzersiz bir kişiselleştirme

G515, Logitech G’nin yeni duyurulan Keycontrol teknolojisi sayesinde oyunculara standart bir klavyenin sunduğundan çok daha fazla kişiselleştirme olanağı sunuyor. Bu teknoloji sayesinde her bir tuş, oyuncuların ihtiyaçlarına göre makrolar, sesli ipuçları, aydınlatma efektleri ve daha fazlası ile özelleştirilebiliyor.

Bu özellik, oyunculara oyun deneyimlerini tamamen kendi isteklerine göre şekillendirme imkanı veriyor. Ayrıca, Keycontrol teknolojisi, G SHIFT gibi katmanlar ve değiştiriciler içeriyor, bu durum da tek bir tuşa basarak tüm tuş düzenlerini değiştirme olanağı sağlıyor. Böylece, oyuncular farklı oyunlar veya görevler için anında ve kolayca geçiş yapabilirken, maksimum verimlilik ve esneklik elde edebiliyorlar. Bu ileri düzey kişiselleştirme özellikleri, G515’i hem performans hem de konfor açısından üstün bir oyun klavyesi haline getiriyor.

Logitech G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesi

Logitech G515 Lightspeed TKL oyuncu klavyesinin ek özellikleri

  • Kullanışlı 2:1 Lightspeed kablosuz eşleştirme: Oyuncular, G515 Lightspeed dongle’ı aracılığıyla G502 X PLUS gibi oyun farelerini bağlayarak bir USB portunu serbest bırakabilir.
  • Lightsync RGB aydınlatma ile masa aydınlatma seçeneği: Oyuncular, ~16.8M renk seçeneği ile deneyimlerini kişiselleştirebilir ve tüm Logitech G ekipmanlarını G HUB ile bağlayabilir.
  • Çok yönlü üç modlu bağlantı: Oyuncuların Lightspeed kablosuz, Bluetooth ve USB-C kablolu veri modu arasında seçim yapmalarını sağlar.
  • Kesintisiz oyun: Klavye, 36 saate kadar kesintisiz, sürekli oyun oynama olanağı sunar.

Logitech G515 Lightspeed TKL ne zaman satışa sunulacak?

Siyah ve Beyaz renk seçenekleri bulunan Logitech G515 Lightspeed TKL kablosuz oyun klavyesinin, US layout ve Tactile switch seçeneğiyle önümüzdeki aylarda Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.