DonanımEkran KartıFırsatlar

AMD Radeon RX 7600 XT, Türkiye’de satışa çıkıyor!

0

CES 2024’te duyurulan AMD Radeon RX 7600 XT, Türkiye’de satışa sunulacak. 16 GB VRAM özelliğine sahip, yüksek performanslı AMD RDNA 3 bilgi işlem birimleri, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve ışın izleme hızlandırıcıları ile hızlı ve etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor.

AMD Radeon RX 7600 XT

Kaliforniya merkezli bir Amerikan ekran kartı üreticisi Advanced Micro Devices (AMD) yeni nesil ekran kartlarıyla dikkat çekiyor. CES 2024’te duyurulan en son ekran kartı AMD Radeon RX 7600 XT ise Türkiye’de satışa çıkıyor.

Ekran kartı, yüksek performanslı, zengin özellikleriyle, zorlu oyunlar ve içerik programlarına güç katmak için tasarlandı. 16 GB VRAM özelliğine sahip, yüksek performanslı AMD RDNA 3 bilgi işlem birimleri, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve ışın izleme hızlandırıcıları (dedicated raytracing accelerators) ile Radeon RX 7600 XT ekran kartı, 1080p’de akıcı, hızlı ve etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor. Bununla birlikte yeni nesil yapay zeka ve içerik oluşturma projelerinde de kullanıcıların yaratıcılığını serbest bırakıyor.

AMD Radeon RX 7600 XT temel özellikleri

  • Binlerce Oyunda Daha Yüksek FPS Değeri– Bugün piyasaya sürülen yeni AMD Yazılımı: Adrenalin Edition sürücüsünde mevcut olan AMD Fluid Motion Frames (AFMF) frame oluşturma teknolojisi, performansta büyük bir artış ve akıcı bir oyun deneyimi sunmak için FPS değerini arttırır.
  • Daha Çok Performans Artık Mümkün– AMD HYPR-RX teknolojisi, performance-stacking etkisi elde etmek için AMD Fluid Motion Frames, AMD Radeon Super Resolution ve AMD Radeon Boost teknolojilerinin eş zamanlı birlikte çalışmasını yönetir.
  • Ultra-High Definition Encoding– Kodlama/kod çözme (encode/decode) medya motoru, full AV1 kodlama/kod çözme desteği, geniş renk gamı ​​ve yüksek dinamik aralık (high-dynamic range) geliştirmeleriyle yeni multimedya deneyimlerini kullanıma sunuyor.
  • New Levels of Immersion– AMD Radiance Display Engine, ultra yüksek çözünürlükler ve yüksek yenileme hızları için yeni nesil DisplayPort 2.1 ve HDMI 2.1a tabanlı ekranlara destek sağlar.
Mimari:RDNA 3 TSMC N6
GPU:Navi 33 XL
Temel saat suratı:2.47 GHz
Boost saat suratı:2.76 GHz
Bellek:16 GB GDDR6 18Gb/s
Bellek arayüzü:128 bit
TDP:190W
İşlem Ünitesi (CU):32
Bağlantı:1/2x 8-pin
Post Views: 13
Muadili:RTX 4060 (11.199 TL) / Intel Arc A770 12.999 TL

AMD bugün ayrıca AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.1.1’i de piyasaya sürüyor. Yeni sürücü herhangi bir DirectX 11 ve 12 oyununa çerçeve oluşturma teknolojisi ekleyerek daha akıcı bir oyun deneyimi için FPS’yi %97’ye kadar artıran AMD Fluid Motion Frames teknolojisini içinde barındırıyor.

Bugünkü lansman aynı zamanda yeni Video Upscaling teknolojisini; içeriğe duyarlı ML metin algılama desteğini (Content Adaptive ML text detection support) ve AV1, HEVC, AVC ve OBS kodlama (encode) kalite iyileştirmelerini ve fazlasını da sunuyor.

Oyuncuların indirebileceği yeni sürücüyü linkte bulabilirsiniz.

Radeon RX 7600 XT Türkiye fiyatı

Radeon RX 7600 XT, Türkiye’de 12.999 TL – 14.500 TL fiyat aralığında satışa sunuldu.


  • Bu metin bir reklam içeriğidir. Oyun Günlüğü yapacağınız satın almalardan sorumlu değildir. İçerikler Oyun Günlüğü’nün resmi görüşünü yansıtmaz.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.